ראשי
מי אנחנו
חוברות סרוקות
חוברות מתורגמות
קישורים

 

 

הקומונה שלנו באה לאוויר העולם באמצע שנת 2005, לאחר שביום בהיר אחד החליטה הוצאת מ' מזרחי להוציא מחדש לאור את סדרות הקומיקס המופלאות שליוו את ילדותנו בשנות ה-70 וה-80, "טקס" ו"זאגור".


בעקבות פרסום הידיעה באחד מאתרי האינטרנט, מנהל הקומונה שלנו גילה לשמחתו שהוא לא היחיד שזוכר חסד נעורים לחוברות אלו ושכמוהו מפוזרים ברחבי הארץ אנשים שנהגו להוציא את דמי הכיס שלהם על החוברות הללו כשהיו ילדים. התגובות הנלהבות לאירוע הביאו אותו לפתוח את הקומונה בפורום תפוז. ההתחלה הייתה איטית אך מרגשת. אט אט הצטרפו חברים חדשים, ואז התגלתה לנו הפתעה גדולה: החוברות שכה אהבנו יצאו לאור באיטליה והן עדיין ממשיכות להתפרסם.

מסתבר שסדרות "טקס" ו"זאגור" עדיין יוצאות לאור באיטליה והן כוללות כ-600 חוברות כל אחת (לבינתיים). גם סדרת "תולדות המערב הפרוע" לא נפסקה בחוברת מס' 17 אלא המשיכה עד למס' 75.

בתוך זמן קצר עברנו משלב הדיבורים לשלב המעשים – תרגום חוברות נוספות לעברית.

כיום, הקומונה פועלת בשלושה צוותים מקבילים: צוות אחד עוסק בתרגום סדרת "טקס", צוות שני עוסק בתרגום סדרת "זאגור" וצוות שלישי תרגם את הגרסה הצבעונית של סדרת "תולדות המערב הפרוע" במלואה וכעת מתרגם את סדרת "צ'יקו" (27 חוברות - סדרת בת של זאגור).

כפי שצוין למעלה, המלאכה מרובה ותמיד נשמח לקבל ידיים עוזרות. אם גם אתם נמנים על חובבי החוברות הללו ובלבכם שמורה פינה חמה להן, הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר בפורום הקומונה.